Založ si blog

21 kľúčov pre vytvorenie šťastného vzťahu (úvod+ 1. kľúč)

Nemusíte svojho partnera hľadať, ale musíte byť pripravení, aby mohol prísť.

„Vzťah sa neustále vyvíja. Deň za dňom. Týždeň za týždňom. Ak chceš, tak aj po celý život. Dnešok je na to tiež vhodný.“ (Pierre Franckh)

My všetci máme jednu a tú istú túžbu – žiť v šťastí a láske. Máme v podstate rovnaké želanie – nájsť si partnera, ktorý bude stáť po našom boku. takého, ktorý nás bude milovať s našimi silnými aj slabými stránkami. Takého, ktorý myslí podobne ako my – partnera, ktorý nám zodpovedá. To všetko nemusí byť iba sen. To všetko môže byť skutočnosť. Stačí sa pre to iba rozhodnúť.

:: I'll keep you locked in my heart forever ::

Smutnou skutočnosťou je, že ak sa aj niekto taký objaví v našom živote, tak si ho buď nevšimneme alebo žijeme s iným partnerom a teda nie sme voľní pre svojho pravého partnera. Mnoho ľudí prežíva v nefunkčnom vzťahu iba preto, že vlastne sami seba presvedčili, že si nič lepšie nezaslúžia a teda ani neočakávajú, že by do ich života mohol vstúpiť partner, ktorý by s nimi plával na rovnakých vlnách.

Poznanie, že sme si svoju veľkú šancu premárnili alebo nevšimli, v nás môže zanechať hlbokú citovú ranu. Chcieť žiť vo vzťahu plnom lásky je vecou rozhodnutia. Začnite sa teda rozhodovať.

Existuje 21 kľúčov, ktoré vám pomôžu pri vytváraní šťastného vzťahu.

1. kľúč: Osloboďte sa od minulosti.

Spoľahlivým prostriedkom, ako zmariť každú šancu na nový vzťah, je citová väzba s bývalým partnerom. Môžeme sa stokrát domnievať, že žijeme v naplnenom vzťahu, ale pokiaľ sme sa neoslobodili od vzťahu minulého, pokiaľ sme neprerušili všetky väzby, nie sme pre nový vzťah voľní. Ak so sebou všade vláčime bývalých partnerov, vnášame ich do nového vzťahu, potom zaťažujeme súčasného partnera a dávame vlastne najavo, že na nový vzťah nie sme pripravení.

Za neschopnosťou odpútať sa od minulosti je strach. Ak sme predtým vo vzťahu niečo znamenali a uchovávame si v mysli niektoré momenty dôležitosti alebo sme si jednoducho zvykli na istú zónu komfortu, prípadne to bolo v niektorej oblasti lepšie ako teraz, potom stále nosíme so sebou bremeno. Žijeme v neustálom porovnávaní: tu to bolo vtipnejšie, tam zase zmyselnejšie, romantickejšie, vtedy sme mali viac peňazí a podobne. Prirodzene, že náš partner sa tomu nemôže vyrovnať, pretože každý človek je jedinečný a teda s druhým neporovnateľný. Ak mu však dáme šancu, dokáže do nášho života vniesť jedinečnosť jemu vlastnú. Preto je veľmi dôležité prejsť pred novým vzťahom „detoxikáciou“, aby sme do neho vstúpili zbavení akéhokoľvek balastu, ktorý by mohol negatívne tento vzťah ovplyvňovať.

„Zbaviť sa pút minulosti, znamená úplne sa oslobodiť.“

Ak ste pripravení, na zbavenie sa minulosti, tak poďme na to. Nie je to príjemná činnosť a rozum vám bude hádzať pod nohy polená, pretože vo všeobecnosti platí, že ak sa jedná o zmeny, hoc aj pozitívne, rozum rebeluje a veci zosmiešňuje.

Minulosť už pre vás nemá žiadnu hodnotu. Nepatrí do vašej súčasnosti. Je preč. Doprajte si precítiť pocit uvoľnenia počas zbavovania sa myšlienok a pocitov, ktoré vás viazali s predchádzajúcim vzťahom. Až teraz ste si možno uvedomili, ako veľmi ste boli pripútaní k minulosti. Voľný priestor, ktorý vďaka tomu vznikol, zaplňte novými zážitkami a skúsenosťami s novým partnerom. Nahraďte minulosť prítomnosťou.

Možno si poviete, či sa z bývalých partnerstiev nemôžu vyvinúť priateľstvá? Môžu. Ale nie hneď. Nie teraz, keď budujete základy nového vzťahu. Môžu vzniknúť vtedy, keď bude váš nový vzťah upevnený, naplnený láskou a vy budete od tých predchádzajúcich emocionálne oslobodení.

Ale kedy sme emocionálne oslobodení, ako to spoznáme? Táto situácia nastane vo chvíli, keď nám bude úplne ľahostajné, že naše miesto zaujal niekto iný a my, pri pomyslení na to, nepocítime žiadnu emóciu. Ani pozitívnu, ani negatívnu.

Oslobodiť sa od minulosti nie je otázka jedného dňa. Niekedy to trvá dlhší čas, ale každopádne to treba urobiť. Nie kvôli druhým. Kvôli sebe!

Možno nastane situácia, kedy vy ste sa emocionálne oslobodili, ale váš expartner nie. Možno bude neustále dúfať, že váš nový vzťah nie je naplňujúci, že váš terajší partner má veľa chýb. Vo svojej rezervovanosti bude neustále vyhľadávať kontakt s vami a sledovať tým iba jeden cieľ – zničiť váš terajší vzťah. Bude sa vám snažiť podsunúť pocit, že rozchod bola pre vás bolestná strata a vo vašom živote už žiaden hlboký láskyplný vzťah nevznikne.

Preto si stanovte hranice! Žijete v novom vzťahu a stredobodom vášho záujmu je váš súčasný partner. Váš vzťah má šancu vtedy, keď si vybudujete nové veci spoločne. Keď spoločne napíšete váš nový spoločný príbeh. Len tak sa ocitnete v nezaťaženom, šťastnom vzťahu, ktorý je oslobodený od minulosti.

Obrázok: Creative Commons License photo credit: » Zitona «

www.abc-mysleni.cz

Harmonická výživa

23.04.2012

„Nie sú múdri tí čo vedia, ale tí, ktorí to, čo vedia, aj urobia.“ V mladosti väčšine z nás ani nenapadne, aby sme si všímali čo sa s naším organizmom deje. Žijeme na plné obrátky viac »

Istou cestou k bohatstvu – Môžete robiť, čokoľvek chcete, môžete mať všetko, čo chcete (2. časť)

23.04.2012

„Fascinuje ma, že si ľudia plánujú svoje dovolenky dôkladnejšie ako svoje životy. Asi preto, že je lepšie utiecť, ako niečo zmeniť.“ (Jim Rohn) Jestvuje spôsob, ako zbohatnúť podľa viac »

Istou cestou k bohatstvu – Môžete robiť, čokoľvek chcete, môžete mať všetko, čo chcete (1. časť)

23.04.2012

Informácie sú čerpané z knihy Jistou cestou k bohatství, ktorej autorom je Wallace D. Wattles (Čintámani, 2007). Je to malá pragmatická knižočka - praktický návod. Je určená pre všetkých, viac »

vlak, železnice, trať, koľaje

Z Číny do EÚ prúdi viac tovaru po železnici

19.07.2018 18:40

Z Číny do EÚ prešlo za polrok 120 nákladných vlakov, postupne sa kapacita môže zvýšiť až na 500 vlakov ročne.

Ford Mustang Bullitt - 2018

Zvažované clá na autá kritizujú aj automobilky v USA

19.07.2018 18:09

USA ešte nevedia, či zavedú clá vo výške až 25 % na dovoz áut a autodielov, uviedol americký minister obchodu Wilbur Ross.

Dmitrij Donský, vrak

Našli sme potopený ruský krížnik s tonami zlata, verí juhokórejská firma

19.07.2018 17:59

Juhokórejská firma tvrdí, že objavila ruskú vojnovú loď, ktorá má zrejme na palube ešte stále 200 ton zlatých tehličiek.

letisko, Belgicko

Belgický vzdušný priestor blokuje porucha dátového systému

19.07.2018 17:47, aktualizované: 18:36

Belgický vzdušný priestor je opäť otvorený. Pre technickú poruchu nemohlo vo štvrtok popoludní z krajiny odletieť ani tam pristáť nijaké lietadlo.

desana

Každý z nás potrebuje čas od času objať, či povzbudiť pohladením alebo slovom. Verím, že si v mojich článkoch nájdete presne to, čo budete práve potrebovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 7685x
Priemerná čítanosť článkov: 699x

Autor blogu

Archív